ALGOLOJİ NEDİR? AĞRILAR VE TEDAVİLERİ AKUPUNKTUR RANDEVU AL
ana sayfa hakkımda makaleler haberler basın galeri uygulamalar iletişim
 
 
 
 
 
 
 
Ana sayfa > Tedavi Yöntemleri > Laser Diskektomi
 
Laser Diskektomi
LASER ışınları kullanılarak bel ve boyun fıtıklarını dekomprese etme girişimidir.
Laser iğnesi disk içerisinde yüksek ısılara ulaşana kadar beklenir. Bu işlem fıtıklaşmış diskin büzüşmesini, fıtığın küçülmesini ve fıtığın neden olduğu ağrıların geçmesini sağlar.

PLAZMA DİSKEKTOMİ (PDCT = Perkütan Disk Koagülasyon Terapisi)
Plazma enerjisi ile disk koagülasyonu ve dekompresyonu için bir terapötik kapalı cerrahi ameliyat tipidir. Bu da laser ışınlarında daha farklı dalga boylarında ve farklı sürelerde uygulanan benzer bir yöntemdir. PDCT güvenliği ve verimliliği maksimize edilmiş bir tedavi seçeneğidir. Ağrısız bel fıtığı tedavisi, omurlar arası bir diskin hem erken buharlaştırılması hem de koagülasyonu mümkündür. Annuloplasty imkanı sağlayarak, servikal ve lomber bölgelerdeki fıtıkların güvenli ve etkili bir şekilde tedavi etmek mümkündür.

Her iki işlem de ameliyathane koşullarında tamamen steril şartlarda hazırlanan hasta görüntüleme cihazlarıeşliğinde fıtığa neden olan disk dokusu içersine ince bir iğne ile girilerek yeri tam olarak belirlenir. İşlemin en önemli kısmıbudur. Sinir dokularına yakın olmamasıgerekir. Bu iğnenin içersinden LASER ışınlarını ve PLAZMA enerjisini disk içersine ulaştıran kabloların montajıtamamlanır ve işlem başlar, yaklaşık 2-5 dakikada tamamlanır. Ağrısız, acısız, ve neştersiz, narkozsuz olan bu uygulamalar etkin yöntemler olup fıtık dokusunun bir kısmıbuharlaştırılarak eritilmişolur. Küçülen disk sayesinde hastalar fıtıktan kurtulur.

Bu girişimden 1 saat sonra hastalarıevine gönderiyoruz. 2 gün yatak isitrahati ve özellikle ilk hafta ayakta fazla kalmamasıve ağır kaldırmamasıönerileri ile taburcu edilir.Belirli koşullarda oldukça etkin bir yöntem olup başarıoranı% 90 lar civarındadır.

İletişim
Hakkımda
Randevu Al
Makaleler
Referanslar
Bel Ağrısı
Boyun Ağrısı
Diz Ağrısı
Kalça Ağrıları
Omuz - Kol Ağrıları
Kanser Ağrısı
Epidural ve Transforamin..
Nükleoplasti
Faset Eklem Enjeksiyonu
Ozon Diskektomi
Laser Diskektomi
Radyofrekans Termokoagül..
Nöroplasti
IDET
Epiduroskopi
Spinal Kord Stimulasyonu
Romatizmal Ağrılar
Nöropatik Ağrı ve Nevral..
Göğüs Ağrıları
Karın Ağrıları
Paylaş
Tüm hakları Prof. Dr. İlhan ÖZTEKİN'ine aittir. © Copyright 2014 Elma Production